Szafa na broń myśliwską i sportową

Bez względu na to, jakie pozwolenia na broń posiadamy, szafa na broń to podstawowy element, w który należy się wyposażyć. Każdy posiadacz pozwolenia na broń ma obowiązek przechowywania swoich egzemplarzy w sposób bezpieczny. Parametry, jakie powinna spełniać szafa, określone zostały w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych. O czym powinni pamiętać myśliwi oraz strzelcy sportowi, przechowując broń w swoich domach?

Szafa na broń myśliwską

Szukając odpowiedniej szafy na broń myśliwską, należy zwrócić uwagę na takie parametry jak m.in. wysokość i głębokość. Konieczne jest uwzględnienie szerokości broni wraz z dodatkowymi akcesoriami w postaci lunety – tylko wtedy użytkownik będzie miał pewność, że szafa nie będzie za płytka, a broń zostanie odpowiednio zabezpieczona.

Szafy na broń myśliwską różnią się między sobą również pojemnością. Poszczególne modele mogą pomieścić w sobie określoną liczbę jednostek broni. Myśliwi, którzy w najbliższym czasie zamierzają kupić więcej egzemplarzy, powinni rozważyć nabycie większej szafy do ich przechowywania.

Wśród najczęściej wybieranych modeli są szafy wyposażone w dodatkowy, osobny skarbczyk do przechowywania amunicji. To rozwiązanie bezpieczne ze względu na oddzielenie broni od amunicji, co minimalizuje ryzyko dostania się poszczególnych przedmiotów w niepowołane ręce.

Szafa na broń sportową

Także osoby, które są pasjonatami strzelectwa sportowego i posiadają stosowne pozwolenie na broń, powinni zatroszczyć się o jej odpowiednie przechowywanie. W tym przypadku użytkownicy najczęściej sięgają po modele wyposażone w różne przegródki oraz półki, co pozwala na lepsze rozplanowanie dostępnego miejsca i przechowywanie dużej ilości zapasu amunicji.

W przeciwieństwie do myśliwych strzelcy sportowi bardzo często mają w swym „arsenale” broń krótką. Takie modele z kolei wygodniej przechowywać w inny sposób niż klasyczną broń długą. Nie sprawdzą się tutaj uchwyty przeznaczone do przechowywania np. kniejówek czy sztucerów.

Modele szaf, po które sięgają strzelcy sportowi, zazwyczaj wyposażone są w półki oraz skarbczyki w układzie horyzontalnym.

Istotnym elementem urządzenia, w którym przechowuje się broń – bez względu na jej rodzaj – są zabezpieczenia. Coraz popularniejsze stają się zamki szyfrowo-mechaniczne oraz elektroniczne, które skutecznie zabezpieczają przed włamaniem. Stale jednak wielu użytkowników decyduje się na szafy z tradycyjnym zamkiem na klucz.

Zadzwoń - Doradzimy